اولین بار است بچه گربه به خانه می آورید

لازم است که نکاتی را بدانیدکه در این نوشتار برایتان توضیح خواهم داد. اول از همه باید بدانید چه باید های و نباید هایی برای بچه گربه ها وجود دارد. فرق نمی کند که این اولین بار است که بچه گربه به خانه می آورید یا یک گربه بالغ حتما باید این نکات را رعابت کنید اما در مورد بچه گربه ها موضع حساس تر است و حتما باید دقیق تر عمل کنید.

اول از همه محیط را باید سالم و مناسب کنید. خانه ای که بچه گربه را به آن می اورید حتما باید تمیز و پاکیزه باشد. هر گونه آشغال یا مواد دور ریختی و فاسد و جاهای آلود و کثیف و پر از گرد و خاک عاری باشد. بچه گربه از نظر کنجکاوی و شناسایی محل به هر جایی سرک می کشند و هر چیزی را ممکن است بخورند در نتیجه هر وسیله خطرناک مثل وسایل تیز و برنده و قرص و مواد شوینده و شیمایی را از  دسترس دور کنید. محل های خطرناک خانه از جمله پله ها و …. امن نمایید. سعی کنید در چند روز او و یا حتی یکی دو هفته نخست از پذیرفتن  مهمان و شلوغ و پر سرو صدا کردن خانه حتما پرهیز کنید. و توجه کنید بچه گربه را جا به چا کنید به مهمانی نبرید.

برای جزیبات بیشتر می توانید مطالب زیر را هم مطالعه کنید

نکات بهداشتی

وسایل مورد نیاز

حمام  کردن بچه گربه

واکسیناسیون

تغذیه بچه گربه ها

تغذیه گربه های بالغ

آخرین نکته  ای که باید بدانید این است که مطالعه مطالب صحیح و سالم به شما کمک می کند تا گربه خوب و با نشاطی داشته باشید. پس لطفا و حتما وقت بگذارید و مطالب سایت را که خاصل چندین سال تجربه و مطالعه اساسی و اصولی است مطالعه کنید تا بتوانید محیط و زندگی راحت تر و بهتری برای گربه خودتان محیا کنید.